Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej


logo Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu

Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości
w Nowym Sączu


logo Związek Rzemiosła Polskiego

Związek Rzemiosła Polskiego


CRiP w Gorlicach na Facebooku

CRiP w Gorlicach
na Facebooku


logo RSS

  Subskrybcja Aktualności
na smartfonach przez czytnik RSS
https://www.cech.gorlice.pl/rss

KRONIKA WYDARZEŃ – 2019 r.Życzenia Świąteczno-Noworoczne
Przedsiębiorco! Czy słyszałeś o BDO?

BDO – baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami.

Sprawdź czy twoje przedsiębiorstwo musi znaleźć się w rejestrze BDO. Wejdź na poniższe strony i dowiedz się więcej:

https://bdo.mos.gov.pl

https://www.biznes.gov.pl/pl
19 listopada – Forum Rynku Pracy dla Rzemiosła - Nowy Sącz

19 listopada 2019 r. w Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu odbyło się Forum Rynku Pracy dla Rzemiosła, zorganizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.

Na zaproszenie Michała Kędziołka – Wicedyrektora WUP w Krakowie i Tadeusza Szewczyka – Prezesa Zarządu Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu, w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Gorlicach: Danuta Adamczyk – członek Zarządu, Małgorzata Zasowska – Kierownik Biura i Gabriela Piecuch – Księgowa. Wśród zaproszonych gości byli: Pan Maciej Podgórski reprezentujący Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw z Biura Terenowego w Krakowie, Pan Michał Kądziołka Wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie oraz Pani Ewa Augustyn-Krok Kierownik Powiatowego Punktu Informacji MARR w Nowym Sączu.

Spotkanie miało formę paneli dyskusyjnych. Dyskusja skupiała się wokół potrzeb pracodawców, jako kluczowych uczestników rynku pracy, problematyki wsparcia branży rzemieślniczej, głównie w zakresie pozyskania kompetentnej i wykwalifikowanej kadry. Zgłoszone przez przedsiębiorców uwagi zostały przyjęte przez Rzecznika MŚP oraz przedstawicieli WUP.

Fotorelacja w galerii
15 listopada – lekcja historii z okazji Dnia Niepodległości w Branżowej Szkole I Stopnia CRiP w Gorlicach

15 listopada 2019r. przedstawiciele Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Gorlicach: Danuta Adamczyk- członek Zarządu Cechu, Małgorzata Zasowska – kierownik Biura Cechu, Gabriela Piecuch – księgowa Cechu, na zaproszenie Dyrektora Branżowej Szkoły I Stopnia CRiP im. Jana Kilińskiego w Gorlicach mgr Romana Trojanowicza i społeczności szkolnej, wzięli udział w wyjątkowej lekcji historii z okazji 101-szej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Obecni byli również zaproszeni goście: Pani Dyrektor ZSZ mgr Renata Stępień, Z-ca Dyrektora ZSZ mgr Janina Kukuła-Jasińska, nauczyciele i uczniowie szkoły.

Piękny program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów, przygotowany pod kierownictwem Pani mgr Renaty Rybczyk, został nagrodzony zasłużonymi brawami.

Fotorelacja w galerii
11 listopada – Dzień Niepodległości

11 listopada 2019r. odbyły się w Gorlicach uroczyste obchody 101-szej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji w Bazylice Mniejszej p.w. NMP odprawiono uroczystą Mszę Świętą. Po mszy uczestnicy przemaszerowali pod Pomnik Niepodległości. Tam złożono wiązanki kwiatów. W samo południe, odśpiewano wspólnie hymn narodowy.

W imieniu Zarządu Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Gorlicach, wiązankę złożyła Starszyzna Cechowa: Jan Wojnarski, Danuta Adamczyk, Antoni Zasowski. W poczcie sztandarowym Cech reprezentowali: Edward Miarecki - chorąży, asysta: Mirosław Wantuch, Dawid Mikruta.

Fotorelacja w galerii
8 października – IX Rajd Młodzieży o puchar Starszego Cechu

8 października 2019 r. odbył się IX Rajd Młodzieży o puchar Starszego Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Gorlicach, zorganizowany przez naszą Branżową Szkołę I stopnia im. Jana Kilińskiego w Gorlicach.

Wspólnie z uczniami naszej szkoły, trasę Łosie – Miejska Góra - Bielanka (Pole biwakowe), pokonali uczniowie z:
- Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I Stopnia im. Św. Józefa Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu
- Branżowej Szkoły I Stopnia w Krynicy Zdroju Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu
- Branżowej Szkoły I Stopnia Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem
- Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I Stopnia im. Bł. Karoliny Kózkówny w Pilźnie

Po pokonaniu trasy młodzież wraz z opiekunami, odpoczywała na polu biwakowym w Bielance.
Przez organizatorów rajdu, został przygotowany ciepły posiłek, napoje, smażono kiełbaski na ognisku. Następnie odbyły się konkursy sprawnościowe a także wiedzy o Beskidzie Niskim.
Uczennica naszej szkoły Beata Górak z klasy III, zdobyła I-sze miejsce w Konkursie Rajdowym wiedzy o Beskidzie Niskim, a po podliczeniu punktacji ogólnej, Puchar Starszego Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Gorlicach zdobyła młodzież z Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I Stopnia im. Św. Józefa Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu. Został on wręczony przez Starszego Cechu mgr inż. Tadeusza Gargasa oraz Dyrektora Szkoły, Komandora Rajdu mgr Romana Trojanowicza.

Fotorelacja w galerii
Aktualne stawki pracowników młodocianych
16-20 września - seminaria dla przedsiębiorców


Zapraszamy na bezpłatne seminaria dla przedsiębiorców

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. organizuje cykl seminariów pt.: „Fundusze Europejskie dla przedsiębiorczych”. Odbędą się one tylko w trzech terminach:

 • 16 września 2019 r. (godz.10-14:00), Tarnów, Hotel Crystal Park,
 • 18 września 2019 r. (godz.10-14:00), Myślenice, Sala Bankietowej „Graffit”,
 • 20 września 2019 r. (godz.10-14:00), Stary Sącz, Diecezjalne Centrum Pielgrzymkowe,

 • Co zyska przedsiębiorca?

  Wiedzę o funduszach europejskich i możliwości ich pozyskania na:

 • innowacyjne inwestycje
 • internacjonalizację i zdobywanie nowych rynków
 • badania i rozwój
 • ochronę własności intelektualnej
 • rozwój zasobów ludzkich
 • dywersyfikację produkcji, rozwój przedsiębiorstw
 • Spotkania kierujemy głównie do małopolskich przedsiębiorców, ale zapraszamy również instytucje otoczenia biznesu, instytucje samorządowe – wszystkich, którzy aktywnie wspierają rozwój działalności gospodarczej.

  Prelegenci

  Udział w seminarium potwierdzili przedstawiciele:

 • Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.
 • Agencji Rozwoju Przemysłu
 • Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego
 • Krakowskiego Parku Technologicznego
 • Enterprise Europe Network
 • Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców - oddział Kraków
 • Okręgowej Izba Radców Prawnych w Krakowie
 • Rejestracja: www.marr.pl/fep/

  Zgłoszenia do 15 września

  Dołącz do najbardziej przedsiębiorczych w Małopolsce! Ilość miejsc ograniczona!
  21 maja - Walne Zgromadzenie Członków

  12 kwietnia - konkurs wiedzy o BHP

  12 kwietnia 2019 r. w siedzibie Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu, odbył się etap regionalny XIX ogólnopolskiego konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „BEZPIECZNIE OD STARTU”. Naszą, Branżową Szkołę I stopnia im. J. Kilińskiego z Gorlic reprezentowały dwie uczennice: Diana Tokarz z kl. III b i Beata Górak z kl. II, która zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do ogólnopolskiego finału konkursu.

  Beata Górak to uczennica Pani Renaty Zięby-Kuszyńskiej, naszej rzemieślniczki, prowadzącej Zakład Krawiecki PANTERA w Ropicy Polskiej, natomiast Diana Tokarz zdobywa doświadczenie zawodowe w Zakładzie Fryzjerskim U BEATY Pani Beaty Cetnarowskiej w Gorlicach.

  Wszystkim Paniom serdecznie gratulujemy!

  Na zdjęciu poniżej Pani Renata Zięba-Kuszyńska - Mistrzyni szkoląca - prezentuje list gratulacyjny za przygotowanie uczestnika (uczennicy Beaty Górak).
  23 marca - Święto Rzemiosła

  Gorliccy rzemieślnicy jak co roku obchodzili swoje święto patronalne św. Józefa, które przypada 19 marca. Msza święta koncelebrowana przez księży: Jerzy Gondek, Dominik Leniart i Andrzej Kluz, odbyła się 23.03.2019 r. w Kościele Parafialnym p.w. św. Jadwigi Królowej w Gorlicach. Przybyła Starszyzna Cechowa i Poczet Sztandarowy, zaproszeni Goście, wśród nich Dyrektor Branżowej Szkoły I stopnia im. J.Kilińskiego w Gorlicach Pan mgr Roman Trojanowicz. Licznie uczestniczyli w niej rzemieślnicy, pracownicy, uczniowie rzemiosła oraz ich rodziny. Po mszy odbyło się uroczyste spotkanie w restauracji Podzamcze w Gorlicach.

  Fotorelacja w galerii  19 lutego - Zmarł Nasz Kolega Ś.P. Jan Tenerowicz

  s. Jana i Wandy urodzony 15 stycznia 1937 r. w Ropicy Polskiej, zamieszkały w Ropicy Polskiej. Człowiek uczynny i życzliwy – długoletni Podstarszy Cechu, prowadzący od 1 września 1966 r. do dnia 30 maja 2005 r. Usługowy Zakład Instalatorstwa Sanitarnego Gazowego i CO.
  Całe swoje dorosłe życie związał z rzemiosłem.
  Dyplom mistrzowski z dnia 9 marca 1966 r. uzyskał w Izbie Rzemieślniczej w Rzeszowie.
  Kolega Jan Tenerowicz był rzemieślnikiem, który rzetelnie podchodził do wykonywanego zawodu. Jako mistrz, wyszkolił w swoim zawodzie liczne grono uczniów.
  Udzielał się społecznie, był Radnym Izby Rzemiosła dwie czteroletnie kadencje oraz V-ce Prezesem Zarządu Izby, Członkiem Zarządu Cechu od 1974 r. a od 1981 r. do 30 maja 2005 r.
  -Podstarszym Cechu, Członkiem Rady Spółdzielni Rzemieślniczej w Gorlicach - 3 kadencje, od 1 lipca 1989 r. do 3 czerwca 2008 r. pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Spółdzielni.
  Za pracę społeczną został odznaczony:
  - Srebrnym Krzyżem Zasługi
  - Platynowym Medalem im. Jana Kilińskiego „ Za Zasługi w Rzemiośle”
  - Medalem 50-lecia Centralnego Związku Rzemiosła
  - Złotą Odznaką  „Zasłużony Mistrz w Szkoleniu Uczniów”
  - Honorową Odznaką Rzemiosła
  - Odznaką  Zasłużony Pracownik Handlu i Usług oraz licznymi dyplomami i wyróżnieniami.

  W zmarłym tracimy dobrego, sumiennego Kolegę Rzemieślnika.

  Cześć Jego pamięci
  31 stycznia - Podziękowanie Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  Na ręce Starszego Cechu Tadeusza Gargasa wpłynęło podziękowanie Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za okazane wsparcie.

  2021 r.    2020 r.    2019 r.


  strzałka w górę

  Kontakt

  Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Gorlicach
  38-300 Gorlice, ul. Kołłątaja 16
  ☎  tel. / fax: 018 353-52-62
  📱  tel. komórkowy +48 517 977 384
  ✉  e-mail: cech.gorlice@list.pl

   Statystyki

  © 2009 Cech Gorlice, Wykonanie: Ewerest