logo Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu

Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości
w Nowym Sączu


logo Związek Rzemiosła Polskiego

Związek Rzemiosła Polskiego



logo RSS

  Subskrybcja Aktualności
na smartfonach przez czytnik RSS
https://www.cech.gorlice.pl/rss


CRiP w Gorlicach na Facebooku

CRiP w Gorlicach
na Facebooku


Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej




Historia Rzemiosła Gorlickiego

Rzemieślnicy zasłużeni dla Miasta Gorlice i Ziemi Gorlickiej

Kol. Gargas Tadeusz

Tadeusz Gargas, urodzony 18 kwietnia 1958 roku w Klęczanach. Ukończył studia podyplomowe w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie - Wydział Mechaniczny specjalność: bezpieczeństwo ruchu drogowego i rzeczoznawstwo samochodowe uzyskując wynik bardzo dobry z wyróżnieniem, inżynier transportu o specjalności diagnostyka i eksploatacja pojazdów samochodowych PSW Jasło, magister ekonomii o specjalności ekonomika przedsiębiorstw PSW Jasło, absolwent studiów podyplomowych PSW Jasło na kierunku ekologistyka. W latach 1979- 1984 student Politechniki Łódzkiej. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach. Mistrz w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych, nauczyciel zawodu. Rzeczoznawca Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej w zakresie eksploatacji, naprawy oraz oceny stanu technicznego taboru i sprzętu komunikacyjnego, członek Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. Od 1986 roku prowadzi Zakład Mechaniki Pojazdowej w Klęczanach szkoląc uczniów- mechaników samochodowych.
Działacz samorządu gospodarczego rzemiosła, zrzeszony w Cechu Rzemiosł Różnych w Gorlicach od 1986 roku, od 1997 członek Zarządu Cechu, od 2005 Podstarszy a od 2007 Starszy Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Gorlicach. Członek Zarządu Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu- wiceprezes Zarządu Izby. Delegat z ramienia Izby na Kongresy Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie od 2000 roku. Przedstawiciel Nowosądeckiej Izby w Ogólnopolskiej Komisji Rzemiosł Motoryzacyjnych przy ZRP. Członek Rzemieślniczego Sądu Polubownego przy ZRP. Od 2013 roku Członek Forum Subregionu Sądeckiego ze strony organizacji gospodarczych.
Uczestnik i wykładowca branży motoryzacyjnej w projekcie współorganizowanym przez ZRP, Stowarzyszenie Refa oraz Stowarzyszenie Transfer: „Trzy kampanie integrujące przedsiębiorców sektora MSP i ich otoczenie w działalności na rzecz ochrony środowiska”  z udziałem instrumentu finansowego Unii Europejskiej LIFE + oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w latach 2014 – 2015. Ewaluator- metodyk w projekcie Związku Rzemiosła Polskiego współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego POWER: „Nowa jakość egzaminów zawodowych w rzemiośle” w 2016 roku.
Zawodnik i działacz sportów samochodowych. Czynnie uczestniczył w rajdach samochodowych oraz rajdach samochodów terenowych do 2003 roku. W 1996 roku I wicemistrz Polski w klasie do 900 cm SMPDZ, w 2003 roku jako pilot zajął 3 miejsce w mistrzostwach Polski samochodów terenowych w klasie ponad 3000 cm. Wiceprezes Automobilklubu Gorlickiego w latach 2003-2011.
Uczestnik pierwszej edycji Historycznego Rajdowego Pucharu Polski 2016 rok, pilot Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Pasjonat zabytków motoryzacji, kolekcjoner pojazdów, zajmuje się również renowacją pojazdów historycznych i zabytkowych.
Odznaczony Honorową Odznaką Rzemiosła – 2000 r., Złotą Odznaką Izby Rzemieślniczej w Nowym Sączu za zasługi w Rzemiośle - 2002 r., Złotą Odznaką Mistrza za szkolenie uczniów w rzemiośle -2004 r., Złotym Medalem im. Jana Kilińskiego - 2010 r., Małopolski Rzemieślnik Roku 2010 r. W 2017 r. otrzymał najwyższe odznaczenie rzemieślnicze: Szablę Kilińskiego.

 

 


strzałka w górę

Kontakt

Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Gorlicach
38-300 Gorlice, ul. Kołłątaja 16
☎  tel. / fax: 018 353-52-62
📱  tel. komórkowy +48 517 977 384
✉  e-mail: cech.gorlice@list.pl

 Statystyki

© 2009 Cech Gorlice, Wykonanie: Ewerest